Background

Jedzenie

Co stosować zamiast cukru?

Co stosować zamiast cukru?

Nie jest tajemnicą, że stosowanie cukru białego jest na dłuższą metę szkodliwe dla zdrowia. Na szczęście coraz więcej osób stara się szukać jego zamienników, aby cieszyć się słodkim smakiem bez ryzyka dla zdrowia. Zamienniki cukru, które możemy znaleźć na sklepowych półkach to między innymi stewia, erytrytol czy ksylitol. Ten ostatni ma wiele zalet, o których chcielibyśmy wspomnieć wszystkim osobom pragnącym znaleźć zdrowszą alternatywę dla białego cukru. 

Ksylitol Fiński - zamiennik cukru pozbawiony jego wad

Ksylitol to doskonały zamiennik białego cukru rafinowanego. Zasługuje na uznanie przede wszystkim ze względu na swój niski indeks glikemiczny, dlatego wskazany jest przede wszystkim dla osób zmagających się ze zbyt wysokim poziomem cukru, ale nie tylko. Jest to naturalny słodzik, który można znaleźć w warzywach i owocach, jak również drzewach, na przykład brzozie. Na uwagę zasługuje również fakt, że ksylitol uniemożliwia bakteriom próchnicowym wywoływanie próchnicy, zmieniając pH w jamie ustnej na niesprzyjające bakteriom. Jego wartość energetyczna określana jest jako około czterdzieści procent mniejsza od sacharozy. Ksylitol nie podnosi poziomu glukozy we krwi i jest kierowany przede wszystkim do diabetyków, ale także osób, które pragną kontrolować swoją masę ciała lub chcących ją zredukować. 

Prowadzony przez nas sklep Słodkie Zdrowie to miejsce w sieci, w którym znajdą Państwo prawdziwy fiński ksylitol, który produkowany jest z drzewa brzozy przez fińską firmę Danisco - jedyną na naszym kontynencie zajmującą się wytwarzaniem ksylitolu. Jesteśmy dumni z faktu, że jesteśmy jedynym bezpośrednim dystrybutorem, który może zaoferować wysokiej jakości ksylitol w doskonałej cenie. 

Zamienniki cukru może stosować każdy - bez względu na wiek. Ważne jest jednak, aby stopniowo wprowadzać ten produkt do diety. Najlepiej jest zaczynać od jednej do trzech łyżeczek dziennie. Zbyt szybkie wprowadzenie dużej ilości ksylitolu może bowiem skutkować efektem przeczyszczającym.

Zachęcamy do bliższego poznania przygotowanej przez nas oferty pod adresem https://slodkie-zdrowie.pl/pl/12-finski-ksylitol.

Komentarze : ( 0 )
Zostaw Komentarz :