Background

Zdrowie

Dlaczego warto wypróbować soczewki kontaktowe?

Dlaczego warto wypróbować soczewki kontaktowe?

Osoba ze stwierdzoną wadą wzroku ma dwie opcje do wyboru: może sięgnąć po tradycyjne okulary albo soczewki kontaktowe. Który z tych wariantów jest lepszy? Nie ulega wątpliwości, że więcej zalet mają soczewki. Mimo to wielu ludzi odmawia ich noszenia. Najczęściej powodem jest konieczność ich założenia, co może być dla niektórych zwyczajnie nieprzyjemne. Inni z kolei zwracają uwagę na to, że noszenie soczewek zwiększa ryzyko infekcji. Dlaczego mimo to warto wypróbować soczewki kontaktowe?

Względy estetyczne

Choć można wybrać najróżniejsze oprawki okularów, które mogą być nawet elementem stylizacji, zawsze w jakimś stopniu zakrywają one twarz. Z tego powodu, niektórzy mogą mieć problem z jej zapamiętaniem. Ciężko jest także wyeksponować piękno swoich oczu, a wiele pań narzeka, że ich makijaż zza okularów nie robi aż tak dużego wrażenia. Soczewki sprawiają, że nikt nawet nie domyśla się, że mamy wadę wzroku. Poza tym, dzięki nim można pogłębić kolor swoich oczu, a nawet go zmienić!

Względy praktyczne

Okulary łatwo się brudzą, mogą zaparować w czasie zmiany temperatury albo zmoknąć, gdy pada deszcz. Tego problemu w ogóle nie ma z soczewkami. Co więcej, można zapomnieć, że ma się je na oczach, w przeciwieństwie do okularów, które mogą spaść i ulec zniszczeniu. Soczewki to szczególnie wygodne rozwiązanie dla osób aktywnych sportowo. Polecić można im soczewki kontaktowe Acuvue, które zapewniają szersze pole widzenia, nie powodują odblasków, a także mogą być stosowane z różnymi kaskami i maskami. Można w nich uprawiać nawet sporty wodne!

Soczewki a ich wady

Nakładanie soczewek jest dla wielu osób nieprzyjemną czynnością. Można jednak do niej przywyknąć. Osoby, które często noszą soczewki, zakładają je szybko i bez problemów. Jak zwykle, trening czyni mistrza, warto więc po prostu próbować. To, że soczewki bardziej narażają na infekcję, jest prawdą. Dlatego tak ważne jest, aby je odpowiednio przechowywać i przestrzegać wszystkich zasad higieny. Wówczas ryzyko infekcji znacznie maleje.

Jak widać, soczewki mają wiele zalet i zdecydowanie wygrywają z okularami. Sięgając po nie, warto postawić na produkt wysokiej jakości, jak soczewki kontaktowe Acuvue. Cieszą się one dużą popularnością i nic dziwnego, gdyż chronią oczy przed promieniowaniem UV, a także posiadają właściwości nawilżające. Są one wyprodukowane z miękkich i przepuszczających tlen materiałów, co zapewnia duży komfort noszenia. Z pewnością jest to produkt, który zmobilizuje do częstego sięgania po soczewki.

Komentarze : ( 0 )
Zostaw Komentarz :