Background

Zdrowie

Jak poprawić krążenie w nogach?

Jak poprawić krążenie w nogach?

Nogi i stopy są bardzo narażone na przeciążenia u każdej, nawet zdrowej osoby. Dźwigają ciężar całego ciała, dlatego tak ważne jest, by utrzymywać w nich ciągłość przepływu krwi. Szczególną grupą narażoną na zastoje krwi żylnej są osoby chorujące na żylaki kończyn dolnych. Ich nogi są gorzej ukrwione, ponieważ krew nie jest w stanie prawidłowo przepływać przez naczynia. Jak sobie skutecznie pomóc?

Problemy osób cierpiących na żylaki

Żylaki kończyn dolnych są schorzeniem polegającym na nieprawidłowym działaniu zastawek żył. Przez to krew nie może prawidłowo płynąć do góry i w żyłach tworzą się niebezpieczne zastoje. Przykrym objawem tej dolegliwości są nabrzmiałe, widoczne żyły oraz bóle i opuchlizna nóg. We wszystkich chorobach związanych z krążeniem bardzo ważna jest profilaktyka, to jest ułatwianie krwi jak najsprawniejszego przepływu przez naczynia celem zaopatrywania tkanek w tlen i składniki odżywcze. 

Jak pomóc osobie cierpiącej na złe krążenie w nogach

Najważniejszym elementem profilaktyki krążenia krwi jest usprawnianie jej przepływu, generowane poprzez regularne masaże. Jak poprawić krążenie krwi w nogach? Najłatwiejszym sposobem jest skorzystanie ze specjalistycznych urządzeń masujących. Masażer nóg Casada poprzez wibracje i ucisk w miejscach zalecanych przez specjalistów akupresury, pomaga krwi płynąć swobodniej przez naczynia żylne. Ucisk odpowiednich punktów w stopach, kolanach, łydkach oraz udach stymuluje prawidłowe krążenie krwi i tym samym zapobiega tworzeniu się zastojów żylnych. Krew swobodniej przepływa przez nogi, stają się one tym samym lżejsze, a ból mija. Właściwie ustawiony i systematycznie użytkowany masażer nóg pozwoli każdego dnia poprzez kilkanaście minut zabiegu zrelaksować mięśnie, co stanowi prawdziwą ulgę dla osób dotkniętych chorobami żył oraz pracujących w pozycji stojącej przez wiele godzin. Można z niego korzystać w dowolnej częstotliwości, gdy zachodzi taka potrzeba. Podczas korzystania z urządzenia można zrelaksować się na przykład oglądając telewizję czy czytając książkę, przez co codzienny rytm dnia nie zostaje zakłócony.

Komentarze : ( 0 )
Zostaw Komentarz :