Background

Zdrowie

Jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu?

Jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu?

Inkontynencja, czyli nietrzymanie moczu (NTM) to zjawisko chorobowe, które polega na niezależnym od woli wycieku moczu przez cewkę moczową. Może być ono objawem wielu poważnych schorzeń, urazów, przebytych chorób czy leczenia chirurgicznego. NTM często związane jest ze schorzeniami układu moczowo-płciowego, układu nerwowego oraz z chorobami metabolicznymi i zakaźnymi. W wielu przypadkach jest także wynikiem prowadzonego stylu życia – nadużywania alkoholu, odwodnienia organizmu czy występowania infekcji dróg moczowych. 

Inkontynencja - jak sobie z nią radzić?

Nietrzymanie moczu to powszechne schorzenie, które dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku. Stanowi ono poważny problem socjalny, psychologiczny i higieniczny dla osób go doświadczających. NTM powoduje ogromny dyskomfort w życiu codziennym. Jednak istnieją sposoby, aby poradzić sobie z inkontynencją, które pozwalają na komfortowe funkcjonowanie każdego dnia. 

Podstawą odpowiedniego zadbania o swoje zdrowie jest uświadomienie sobie występującego problemu oraz powodów jego występowania. Umożliwi to zadbanie o organizm i zniwelowanie tego zjawiska. Jedną z najważniejszych form zapobiegania inkontynencji jest regularna aktywność fizyczna, a konkretniej ćwiczenie mięśni Kegla. Tego rodzaju aktywność pozwala na utrzymanie mięśni w ciągłym napięciu i rozbudowanie ich elastyczności. W efekcie umożliwia to uniknięcie mimowolnego wycieku moczu. Istotne jest także zadbanie o odpowiednią dietę, zdrowy tryb życia oraz eliminację szkodliwych czynników, które sprzyjają nietrzymaniu moczu. W wielu przypadkach rozwiązaniem na inkontynencje jest zastosowanie specjalistycznego leczenia – chirurgicznego lub farmakologicznego, które gwarantują wysoką skuteczność. 

Wygodnym rozwiązaniem, które może być wykorzystywane na co dzień są akcesoria higieniczne w postaci wkładek, czy bielizny chłonnej. Pomogą one w doraźnym radzeniu sobie z problemem oraz pozwolą na normalne funkcjonowanie i oddawanie się różnego rodzaju aktywnościom każdego dnia.

Wyroby na nietrzymanie moczu – jakie wybrać? 

W przypadku, gdy potrzebne jest szybkie i wygodne rozwiązanie warto zdecydować się na akcesoria higieniczne dedykowane osobom cierpiącym na NTM. Na rynku występują różnorodne produkty, takie jak wkładki higieniczne, czy bielizna chłonna, którą oferuje np. sklep https://inkontynencja.eu/.  Pozwalają one na doraźne poradzenie sobie z problemem oraz normalne funkcjonowanie i oddanie się różnego rodzaju aktywnościom każdego dnia. W zależności od stopnia schorzenia warto zdecydować się na różne rozwiązania. Przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu przydatne są wkładki urologiczne czy majtki chłonne. Z kolei pieluchomajtki będą idealnym rozwiązaniem dla osób z większymi problemami. Dla osób  leżących najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie podkładów na łóżko lub pieluchomajtek.

Komentarze : ( 0 )
Zostaw Komentarz :