Background

Sprzątanie

Jak wyczyścić żelazko domowymi sposobami?

Jak wyczyścić żelazko domowymi sposobami?

Chcesz wyczyścić żelazko, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Środki czyszczące możesz przygotować samodzielnie - nie potrzebujesz do tego celu gotowych detergentów. Warto czyścić swoje żelazko, ponieważ brud, który się w nim osadza, może pobrudzić nasze ubrania oraz uszkodzić cały sprzęt. Dowiedz się, jak szybko i skutecznie wyczyścić żelazko, by znów wyglądało jak nowe.

Czyszczenie żelazka - mycie na gorąco

Jednym z najpopularniejszych sposobów czyszczenia żelazka jest mycie szmatką nasączoną octem. Czyszczone żelazko powinno się lekko nagrzać, jednak nie za bardzo, aby się nie poparzyć. Należy również pamiętać, aby przed rozpoczęciem czyszczenia, wyłączyć żelazko z prądu. Jeśli mamy do czynienia z ciężkim zabrudzeniem, do octu możemy dodać jeszcze sodę oczyszczoną.

Czyszczenie żelazka - woda i ocet

Aby wyczyścić zbiornik na wodę, należy przygotować miksturę z wody i octu, w proporcji 1:1. Po dokładnym wymieszaniu należy wlać płyn do zbiornika. Kolejnym krokiem jest włączenie żelazka. Musimy poczekać, aż substancja wyparuje. Należy powtórzyć tę czynność, ale tym razem przy użyciu samej wody. Nigdy nie zaczynaj prasowania, dopóki nie upewnisz się, że usunięty został cały ocet. Może on zabarwić i zniszczyć nasze ubrania oraz samo urządzenie.

Czyszczenie żelazka - gazeta i sól

Sól to bardzo popularny sposób na czyszczenie żelazka - wystarczy rozrzucić ją na kawałku gazety. Następnie należy prasować gazetę żelazkiem. Powinno się kontynuować tę czynność do momentu zniknięcia osadu.

Czyszczenie żelazka - patyczki higieniczne

Do czyszczenia żelazka możemy również wykorzystać patyczki higieniczne. Należy zamoczyć je w occie, a następnie wyczyścić nimi upusty pary. W tych miejscach tworzą się zazwyczaj osady, które są wynikiem używania twardej wody.

Komentarze : ( 0 )
Zostaw Komentarz :