Background

Uroda

Manicure hybrydowy w domu - co kupić?

Manicure hybrydowy w domu - co kupić?

Piękne paznokcie z manicure hybrydowym to koszt ok. 120 zł. Tyle średnio zapłacimy za zabieg zrobienia paznokci w przeciętnym salonie piękności. Ze względu na to, że dla wielu kobiet jest to stały wydatek, warto nauczyć się wykonywać taki profesjonalny manicure w domu. Potrzebne są wtedy materiały i odrobina cierpliwości w celu nauczenia się technik malowania paznokci tą metodą. 

Co jest potrzebne do zrobienia manicure hybrydowego w domu?

Aby zrobić manicure hybrydowy w domu, musimy mieć to, co posiada profesjonalna stylistka paznokci. Im lepszej jakości lakier oraz im mocniejsza lampa, tym bardziej będziemy zadowolone z efektu. Lampy UV/LED do hybryd dostaniemy w każdym sklepie internetowym, który specjalizuje się w sprzedaży profesjonalnych akcesoriów do robienia manicure. Lakiery hybrydowe również znajdziemy bez problemu w sklepach - warto na początek kupić jeden lub dwa kolory, o których wiemy, że będziemy do nich często wracać. Najczęściej jest to lakier hybrydowy nude lub różowy. Ze względu na to, że lakiery hybrydowe mają nieco wyższą cenę niż klasyczne lakiery do paznokci, warto zaniechać inwestowania w ostre kolory, których używamy tylko na specjalne okazje. Należą do nich przede wszystkim brokatowe lakiery hybrydowe oraz kolory neonowe. Warto skupić się na takich lakierach, które możemy nosić do wielu stylizacji, bo takie paznokcie zostaną z nami na dłużej niż jedna tylko okazja. 

Poza lakierami i lampami, warto zaopatrzyć się w top coat oraz utwardzacz. Poza tym, potrzebne będą standardowe kosmetyki lub akcesoria, których używamy do standardowego manicure. Pilniki, cążki do wycinania skórek, oliwki i odżywki do paznokci - to wszystko można kupić w zestawie do robienia manicure. Jeśli zależy nam na specjalnym efekcie, można także kupić substancje, które nadają lakierom matowe wykończenie lub przeciwnie - takie specyfiki, które sprawiają, że paznokcie mienią się perłowo. 

Jak długo manicure hybrydowy utrzymuje się na paznokciach?

Domowy manicure hybrydowy, o ile jest wykonany w odpowiedni sposób, powinien trzymać się na paznokciach tak długo, jak manicure zrobiony w salonie. Zależy to od czynników zewnętrznych (np. od tego, jak często używamy detergentów do sprzątania lub zmywania naczyń) oraz od tego, jak szybko rosną nam paznokcie. Z reguły jednak prawidłowo wykonany manicure powinien „trzymać“ dłużej niż 2 tygodnie. Osoby, których płytka paznokcia rośnie stosunkowo wolno, noszą jeden kolor nawet przez 5 tygodni. Z drugiej strony, istnieją też szczęśliwe posiadaczki paznokci wyrastających po 2 milimetry już nawet w 3 tygodnie. Te ostatnie częściej decydują się na zmianę koloru ze względu na pojawiający się nieestetyczny odrost.

Komentarze : ( 0 )
Zostaw Komentarz :