Background

Zdrowie

Rentgen szczęki i diagnostyka zgryzu - gdzie wykonać?

Rentgen szczęki i diagnostyka zgryzu - gdzie wykonać?

Podstawą każdego udanego procesu leczenia jest trafna diagnoza. Nie inaczej jest w stomatologii. Jednym z najczęściej spotykanych zaleceń jest wykonanie prześwietlenia szczęki, które pozwala na ocenę tkanki kostnej żuchwy i szczęki. Pozwala również sprawdzić stan stawu skroniowego-żuchwowego. Dzięki niemu można również ocenić stan każdego z zębów oraz otaczającego go tkanek. Służy również do diagnozy próchnicy.

Gdzie wykonać rentgen szczęki?

Prześwietlenie szczęki najlepiej wykonać w profesjonalnym i zaufanym gabinecie stomatologicznym. Jednym z nim jest Diagności pod jedynką - salon znajdujący się w Warszawie, bazujący na najnowszym sprzęcie. Kadra jest wykwalifikowana i na bieżąco edukuje się w zakresie nowych sposób diagnozy oraz leczenia.

Jak wygląda diagnostyka zgryzu?

Gabinet Dentyści pod jedynką to miejsce, gdzie przeprowadzana jest profesjonalna diagnostyka zgryzu. Bazuje ona na prześwietleniu szczęki, przed którym wykonywane jest usunięcie złogów nazębnych, zdjęcie panoramiczne, a czasem jeszcze badanie tomograficzne. Samo RTG szczęki dokonuje się za pomocą tomografu stomatologicznego MayRay Hyperion X5 3D. Jest to urządzenie, dzięki któremu całkowity czas ekspozycji 3D trwa niecałe 6 sekund. Jest więc to jeden z najbezpieczniejszych tomografów CBCT obecnych na rynku. Lekarze posługują się również aparatem RTG RX DC z systemem radiografii cyfrowej, który pozwala na zobaczenie zdjęcia rtg zaledwie kilka sekund po jego wykonaniu. Diagnostyka przebiega więc sprawnie i bezpiecznie, pozwalając na ustalanie adekwatnego i skutecznego leczenia. Ze szczegółami zapoznać można się pod adresem: https://www.dentyscipod1.pl/oferta/diagnostyka/

Profesjonalna diagnostyka zgryzu jest niezbędna, by wdrożyć odpowiednie strategie leczenia. Dlatego też warto skorzystać z gabinetu, który wykona prześwietlenie z użyciem najnowszego i bezpiecznego sprzętu, pozwalając na uzyskanie dokładnego zdjęcia. Jednym z takich miejsc jest Dentyści pod jedynką. Warto zadbać o swoje zęby już dziś.

Komentarze : ( 0 )
Zostaw Komentarz :