Background

Uroda

Skuteczne metody depilacji miejsc intymnych

Skuteczne metody depilacji miejsc intymnych

Depilacja to bardzo popularny zabieg, na który decyduje się mnóstwo osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Pozwala ona na uzyskanie idealnie gładkiej skóry w każdym miejscu. Jedną z najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia jest depilacja z użyciem lasera. Z pomocą tego urządzenia można na długi czas pozbyć się owłosienia w intymnych partiach ciała. Jakie są jeszcze skuteczne metody na pozbycie się włosków łonowych?

Pasta cukrowa a szybkie usuwanie owłosienia

Depilacja za pomocą pasty cukrowej to jeden z wielu zabiegów oferowanych przez gabinety kosmetyczne. Wyrywanie owłosienia z pomocą tego preparatu jest o wiele mniej bolesne, niż w przypadku użycia wosku.

Przed przystąpieniem do tego zabiegu należy dokładnie odtłuścić oraz oczyścić skórę z martwego naskórka. Pojemnik z pastą trzeba podgrzać w gorącej wodzie bądź za pomocą suszarki. Masę o odpowiedniej konsystencji nabiera się na rękę i lekko ugniata, do momentu aż zmieni ona swą barwę na matową. Przygotowaną w taki sposób pastę nakłada się pod włos, a następnie kilkakrotnie wygładza. Na naniesioną pastę przykleja się pasek do depilacji, a gdy masa zeschnie należy ją zerwać energicznym ruchem.

Po około 3 - 6 tygodniach włoski zaczynają odrastać, zatem zalecane jest, aby wówczas zabieg powtórzyć. 

Jak wykonać depilację z użyciem wosku?

Kolejnym sprawdzonym sposobem na usunięcie włosów łonowych jest depilacja za pomocą wosku. Co prawda jest ona bardzo popularna, niemniej dość bolesna. Co więcej skóra po zabiegu może być przez kilka dni być podrażniona i w związku z tym wymaga specjalnej pielęgnacji.

Ze względu na te niedogodności wiele osób rezygnuje z woskowych zabiegów na rzecz tych, które są wykonywane z pasty cukrowej. Depilacja ta jest równie skuteczna, ale znacznie mniej bolesna.

Przed wykonaniem tego zabiegu wosk trzeba podgrzać w naczyniu, aż do chwili uzyskania takiej konsystencji, która umożliwi dokładne pokrycie tej partii ciała, która ma zostać wydepilowana. Lejący oraz wystudzony wosk nakłada się na wybrany fragment owłosionej skóry i przykrywa paskiem z bawełnianego materiału. Jeśli jest on szybko oraz energicznie zerwany, to wówczas ból jest nieco mniejszy. Po wykonaniu tego zabiegu warto nawilżyć skórę. Użycie wosku do tego zabiegu powoduje to, że włoski są wyrywane wraz z cebulkami. A co za tym idzie nie odrastają tak szybko, jak w przypadku innych metod. Gładką skórą można się cieszyć nawet do sześciu tygodni. Wykonanie kolejnej depilacji jest wskazane wówczas, gdy włoski odrosną na co najmniej 0,5 cm.

Laser diodowy a trwałe usuwanie owłosienia 

Laser do depilacji to nowoczesne urządzenie, które pozwala na skuteczne oraz trwałe usuwanie owłosienia. Depilacja z jego pomocą jest bardzo skuteczna. Podczas wykonywania tego zabiegu wiązka lasera wnika w głąb włosów i skutecznie niszczy ich cebulki. Ważne jest to, aby dobrać odpowiednią moc oraz czas trwania impulsu. Jedynym minusem tego zabiegu jest zaczerwienienie skóry, które jednak ustępuje po kilku godzinach.

Depilacja laserowa to najskuteczniejszy zabieg, który pozwala przez długi czas zachować gładką skórę bez konieczności ponawiania zabiegów.

Komentarze : ( 0 )
Zostaw Komentarz :