Background

Zdrowie

Sposoby zakładania soczewek

Sposoby zakładania soczewek

Co zrobić przed założeniem soczewek?

 

Przede wszystkim jeśli to Twój pierwszy kontakt z soczewkami, spokojnie obejrzyj opakowanie, przeczytaj instrukcję. Przed podjęciem jakichkolwiek czynności dobrze zdobyć wiedzę teoretyczną, która pozwoli na bezproblemową aplikację. I przede wszystkim - nie stresuj się! Całkowicie naturalne jest, że na początku zajmie Ci to więcej czasu i będziesz robił wiele podejść. Pamiętaj, że trening czyni mistrza! Mimo niepowodzeń nie poddawaj się i próbuj do skutku.

Bardzo istotne jest, by szczególnie przy pierwszych razach wygospodarować więcej czasu, tak by uniknąć porannego pośpiechu i stresu. Drżące ręce oraz notoryczne spoglądanie na zegarek z pewnością nie będą Twoimi sprzymierzeńcami.

 

Zakładanie soczewek rozpocznij od dokładnego umycia dłoni nieperfumowanym mydłem antybakteryjnym. Następnie osusz je ręcznikiem, który nie zostawia żadnych fragmentów. Warto wyrobić sobie rutynę dotyczącą kolejności, tak by uniknąć ryzyka pomylenia soczewek. Pamiętaj też, że jeżeli masz w planach wykonanie makijażu, to należy zrobić go już z założonymi soczewkami – dowiedz się więcej na: https://www.acuvue.pl/noszenie-pielegnacja-soczewek/zakladanie-i-zdejmowanie-soczewek

 

Ręce czyste, co dalej?

 

Będąc gotowym do swojej pierwszej próby sprawdź, czy nic Ci jej nie utrudni. Należy zawsze sprawdzać, czy soczewka nie wywinęła się na drugą stronę. Jak? Bardzo prosto! Połóż ją na palcu i zweryfikuj pod światło jak wyglądają jej krawędzie. Jeśli wyginają się na zewnątrz, to oznaka, że jest wywinięta. Prawidłowy obraz to kształt półkulisty, który daje Ci zielone światło do dalszych kroków. Niektórzy producenci, tacy jak Acuvue na swoich produktach umieszczają dodatkową pomoc, w postaci cyfr 123, które jeśli nie widzisz ich w lustrzanym odbiciu, dają Ci potwierdzenie, że soczewka jest niewywrócona.

 

Przechodząc do dalszych czynności przytrzymaj palcami wolnej ręki górną powiekę, co zapobiegnie mruganiu. Dolną powiekę unieruchom palcami dłoni, na której masz położoną soczewkę. Trzymając tak zwany kontakt na palcu spoglądasz w górę, a szkło umieszczasz na gałce ocznej. Powoli opuszczając wzrok możesz zamknąć powieki i umożliwić jej samodzielne dopasowanie do Twojego oka. Sukces? To świetnie, możesz powtórzyć powyższe kroki dla drugiego oka. Pamiętaj, że z czasem opracujesz swoją własną najwygodniejszą metodę, która pozwoli Ci na błyskawiczną aplikację soczewek kontaktowych.

Komentarze : ( 0 )
Zostaw Komentarz :