Background

Sprzątanie

Zamawiamy sprzątanie osiedla mieszkaniowego - jak wygląda usługa?

Zamawiamy sprzątanie osiedla mieszkaniowego - jak wygląda usługa?

Sprzątanie osiedli mieszkaniowych - jak wygląda usługa w firmie sprzątającej?

Utrzymanie w porządku terenu, na którym znajduje się osiedle mieszkaniowe jest dużym wyzwaniem. Zakres czynności, które musi wykonywać firma sprzątająca Warszawa jest szeroki. Prace porządkowe przeprowadzane są zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Jeśli chodzi o prace wewnątrz, są to najczęściej czynności związane z utrzymywaniem posadzek bloków w czystości, a także profesjonalne mycie okien Warszawa. Czyszczone są też garaże podziemne oraz czyszczenie balustrad.

Prace na zewnątrz

Prace na zewnątrz natomiast to oczywiście dbanie o zieleń wokół bloku: strzyżenie trawy, utrzymywanie krzewów w dobrej kondycji, podlewanie kwiatów, a także odświeżanie klombów i rabatek. Zimą natomiast do prac należy doliczyć odśnieżanie osiedla Warszawa, najczęściej przy użyciu ciężkiego sprzętu. Profesjonalna firma sprzątająca Warszawa dba o to, aby chodniki były zawsze zamiecione, a trawniki zgrabione z opadających z drzew liści. Do zadań firmy należy także regularne opróżnianie koszy na śmieci znajdujących się na chodnikach i na placach zabaw przynależnych do osiedla, a także mycie skrzynek na listy.

Sprzątanie osiedli Warszawa - dodatkowe czynności

Jeśli na terenie blokowiska znajduje się altanka śmietnikowa, wówczas równie konserwacja takiego miejsca należy do firmy sprzątającej. Gdy nadchodzi zima, firma sprzątająca powinna zabezpieczyć rośliny przed przemarznięciem. Dodatkowo zimą wszystkie chodniki oraz tereny śliskie powinny być nie tylko odśnieżane, ale także posypywane piaskiem lub solą. Dodatkowo, firmy sprzątające osiedla w Warszawie dbają o stan gablot informacyjnych zawieszonych na klatkach oraz czyszczenie grzejników i kloszy lamp.

Umowa indywidualna

Jak widać, zakres czynności jest bardzo duży. Zakres tych czynności, a także to, jak bardzo są to czynności czasochłonne zależy oczywiście od indywidualnej charakterystyki danego osiedla. Dlatego każda firma sprzątająca kalkuluje umowę dopasowaną do kontrahenta. W przypadku dużych osiedli, realizacja umowy odbywa się poprzez oddelegowanie pracownika, który będzie stale stacjonował na osiedlu i dopilnowywał stanu terenu.

Komentarze : ( 0 )
Zostaw Komentarz :