Background

Dom

Jak używać jonizatora powietrza?

Jak używać jonizatora powietrza?

Najbardziej rześkie powietrze jest w okolicy wodospadów albo po burzy. Dzieje się tak dzięki nasyceniu go jonami ujemnymi, które są korzystne dla naszego zdrowia. Z kolei w przestrzeni miejskiej, jak również w zamkniętych pomieszczeniach przeważają jony dodatnie, mniej przychylne dla ludzkiego organizmu. Urządzeniem, które potrafi je neutralizować jest jonizator powietrza dostępny na przykład w sprzedaży na stronie dlazdrowia.sklep.pl. Przed zakupem warto się dowiedzieć, w jaki sposób działa, jak go prawidłowo używać i jakie korzyści niesie ze sobą ten sprzęt. Na te pytania postaramy się udzielić rzetelnych odpowiedzi w poniższym artykule.

Co to jest jonizator powietrza i jak działa proces jonizacji?

Jonizator powietrza jest niewielkich rozmiarów urządzeniem, w którym odbywa się proces jonizacji powietrza. Na czym tak dokładnie polega owa jonizacja? Na wytwarzaniu jonów ujemnych, czyli anionów. Są one znacznie korzystniejsze dla naszego organizmu aniżeli kationy (jony dodatnie). Wymienione jako ostatnie przyciągają szkodliwe mikroorganizmy, kurz, pył, wpływają na senność, obniżają nastrój, sprzyjają schorzeniom górnych dróg oddechowych i powodują bóle głowy.

Kationy wytwarzane są głównie przez urządzenia grzewcze, elektryczne, czy przedmioty zrobione z surowców syntetycznych. Dlatego możemy spotkać je bardzo często w naszych domostwach. Jonizatory powietrza mają za zadanie pochłaniać szkodliwe jony i puszczać w obieg aniony. Jonizacja może się odbywać na dwa różne sposoby:

  • z wykorzystaniem wolnych elektronów z rozgrzanego metalu,

  • przy pomocy wysokiego napięcia.

Jonizator powietrza - prawidłowe użytkowanie

Przede wszystkim, zanim wybierzemy konkretny jonizator powietrza, upewnijmy się, że jest on odpowiedni do rozmiaru pomieszczenia, w którym będzie używany. Zwróćmy uwagę na jego zdolność do filtrowania powietrza w danym metrażu.

Umieśćmy go w odpowiednim, najlepiej centralnym miejscu pomieszczenia, aby mógł skutecznie cyrkulować powietrze. Upewnijmy się, że nie jest zbyt blisko ściany ani innych przeszkód, które mogą ograniczać przepływ powietrza.

Kolejnym krokiem będzie podłączenie jonizatora do zasilania i uruchomienie go zgodnie z instrukcją producenta. Zazwyczaj jonizatory mają różne tryby pracy, więc wybierzmy taki, który spełnia nasze potrzeby. W przypadku jonizatora powietrza, ważne jest także jego regularne czyszczenie i konserwacja. Należy wymieniać jego filtry zgodnie z zaleceniami producenta. Czystość urządzenia jest ważna nie tylko dla naszego zdrowia, ale również dla wydajności jonizatora.

 

Komentarze : ( 0 )
Zostaw Komentarz :