Background

Dom

Najczęstsze błędy popełniane przy aranżacji salonu

Najczęstsze błędy popełniane przy aranżacji salonu

Wydaje się, że urządzenie własnego salonu to bułka z masłem: w końcu kupujemy do niego wszystko to, co nam się podoba, ustawiamy na miejscu i... coś nam najczęściej nie gra. Okazuje się, że do aranżowania przestrzeni potrzebna jest wiedza, najczęściej też doświadczenie, a na pewno - dużo wolnego czasu. Osobami, które mają wszystkie te zasoby są oczywiście architekci, dekoratorzy i projektanci wnętrz. Jeśli jednak nie chcemy wydawać kroci na zatrudnienie specjalisty, powinniśmy przyswoić kilka podstawowych zasad przy urządzaniu przestrzeni do życia. Oto te najważniejsze!

Zagracenie mieszkania

Po pierwsze, powinniśmy unikać zagracenia mieszkania. Aranżacja salonu powinna przebiegać zgodnie ze ściśle przemyślaną wcześniej koncepcją. Zbyt duża ilość małych elementów dekoracyjnych i zbyt wiele mebli to podstawowa wada wielu nowoczesnych salonów. Takie wnętrza wyglądają chaotycznie, nie zachęcają do spędzania w nich czasu i przede wszystkim, są trudne, gdy chcemy utrzymywać je regularnie w czystości. Nie powinniśmy przy tym ulegać złudnemu wrażeniu, że im więcej szafek i innych mebli do przechowywania, tym łatwiej nam będzie żyć, bo będziemy mieli przestrzeń do porządkowania przedmiotów. Nic bardziej mylnego. Czasami jedna dobra szafa daje więcej funkcjonalnej przestrzeni do przechowywania podręcznych przedmiotów, niż mnóstwu małych szafek poukrywanych w różnych zakamarkach mieszkania.

Niefunkcjonalne oświetlenie

Mało przytulne oświetlenie, które eksponuje nie to co trzeba to zmora wielu salonów. Projektanci wnętrz Warszawa jak ognia unikają górnego oświetlenia. Nie jest ono przytulne, nie pozwala doświetlić wszystkich zakamarków pomieszczenia. Znacznie lepiej sprawdza się oświetlenie punktowe połączone z miejscowymi źródłami światła z góry. Dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu oświetlenia sprawimy, że salon będzie sprawiał większego niż w rzeczywistości lub będzie po prostu bardziej przyjemny w odbiorze.

Zbytnie zaufanie trendom

Trendy wnętrzarskie mijają, a pomieszczenie zostaje. Nie zawsze warto decydować się na takie komplety mebli, które aktualnie sa w modzie, jeśli tak naprawdę nie są zgodne z naszymi upodobaniami. Trendy są po to, aby inspirować się nimi do wyczarowania takiego wnętrza, które pokochamy. Na pewno nie powinny być wyrocznią dla urządzania sobie salonu od A do Z. Aranżacja wnętrz Warszawa powinna odpowiadać przede wszystkim upodobaniom domowników.

Komentarze : ( 0 )
Zostaw Komentarz :