Background

Sprzątanie

Sposoby na ładny zapach w domu

Sposoby na ładny zapach w domu

Wystarczy wdrożyć kilka nawyków podczas codziennego sprzątania domu, aby w naszych domowych pieleszach na trwałe zagościł przyjemny zapach. Poniżej postaramy się przedstawić kilka skutecznych sposobów na to, aby zaaplikować w domu pożądaną woń!

Uważaj na tkaniny

Kluczem do rozprzestrzeniania zapachu w domu są tkaniny. Zasłony, pledy, materace na kanapach i w łóżkach, ubrania, obrusy i dywany. Te wszystkie przedmioty przesiąkają określonymi zapachami i to właśnie one emanują później wszystkim tym, co wchłoną. Aby w domu był ładny zapach, należy zwrócić szczególną uwagę właśnie na te newralgiczne elementy wyposażenia. Gdy odkurzamy dywan odkurzaczem umożliwiającym czyszczenie na mokro, wlejmy do komory na płyn substancję zapachową. Jeśli czyścimy dywan ręcznie, warto po wyczyszczeniu największych zabrudzeń przeczesać jeszcze raz tkaninę wodą lub szczotką nasączoną substancją zapachową.

Nawilżacze i świece zapachowe

Kolejnym skutecznym sposobem na to, aby ładny zapach rozprzestrzenia się w domu na dłużej jest zawieszenie na kaloryferze nawilżacza, w którym znajdzie się kilka kropel olejku zapachowego. Gdy zima minie, można zapalać świeczki zapachowe (lepiej robić to wieczorem, gdy okna są zamknięte). Aby zaoszczędzić na tym polu, można kupić knot i zrobić świece zapachowe samodzielnie, dołączając do wosku ulubione nosiciele zapachu, takie jak wanilia (należy dodać laskę wanilii), cynamon, czekoladę, ziarna kawy, czy kardamon.

Firma sprzątająca na pomoc

Rozpoczynając starania o dobry zapach w domu warto rozpocząć czasami od pozbycia się tych sprzętów z domu, które szczególnie przeszkadzają w osiągnięciu celu. Czasami są to przestarzale zasłony, których żadne pranie nie jest w stanie już uratować lub trudna w wyczyszczeniu kanapa. Częściowo z czyszczeniem trudnych mebli może pomóc nam firma sprzątająca Warszawa, która dysponuje specjalistycznymi narzędziami, pozwalającymi na doszczętne wyczyszczenie każdego zakamarka. Dodatkowo, za usługami takich firm stoi doświadczenie i dostęp do wypróbowanych środków chemicznych, które czasami są wręcz mieszankami znanych lub mniej znanych substancji do sprzątania. Należy tutaj więc skalkulować, czy jednorazowe wynajęcie firmy sprzątającej będzie lepsze od pozbywania się ulubionej, ale już nieco wysłużonej kanapy.

*Tutaj sprawdzisz przykładowe ceny za sprzątanie mieszkań z praniem wykładzin i czyszczeniem kanap.

 

Komentarze : ( 0 )
Zostaw Komentarz :