Background

Uroda

Butelki z aplikatorem a higiena i bezpieczeństwo stosowania kosmetyków

Butelki z aplikatorem a higiena i bezpieczeństwo stosowania kosmetyków

Dbałość o urodę to nie tylko zakup wysokiej jakości produktów z naturalnych składników. Na bezpieczeństwo stosowania kosmetyków wpływ ma nie tylko ich zawartość chemiczna, ale i sposób ich przechowywania oraz aplikacji. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych kształtów i nakrętek opakowań kosmetycznych nie tylko po to, by cieszyły oko na łazienkowej półce, ale były również praktyczne i higieniczne w użyciu.

Z DOZOWNIKIEM CZY BEZ?

Zarówno, jeśli mowa o gotowych produktach oferowanych przez drogerie czy apteki, jak i mieszankach kosmetycznych przygotowywanych w domowym zaciszu, wpływ na trwałość zawartości ma sposób jego aplikacji. Im bardziej naturalne kosmetyki, tym mniejsza ilość konserwantów w składzie. Dostęp powietrza do kosmetyku powoduje skracanie się okresu jego trwałości, dlatego butelki z aplikatorem mają przewagę w tym aspekcie. Butelka z aplikatorem zapobiega również dostawaniu się do jej wnętrza m.in. kurzu, drobnoustrojów, wilgoci i innych zanieczyszczeń, które mogą powodować zepsucie kosmetyku.

BUTELKA Z APLIKATOREM

Dozowniki i aplikatory ułatwiają "pracę"z kosmetykiem. Wystarczy nacisnąć lub pobrać zawartość pipetą, aby odmierzyć odpowiednią ilość kosmetyku, co zapobiega jego marnotrawieniu. Rutynowa higiena dłoni przed aplikacją kosmetyku może nie być wystarczająca. Pod paznokciami ukrywają się różnego rodzaju zanieczyszczenia, które dostarczamy do produktu, jeżeli używamy do aplikacji wyłącznie opuszków palców. A nie sposób za każdym razem dezynfekować dłoni. Byłoby to szkodliwe dla wrażliwego naskórka: powodowało jego przesuszenie i naruszenie naturalnej warstwy ochronnej. Butelki z aplikatorem to rozwiązanie tanie, uniwersalne i praktyczne, które ma wpływ na przedłużenie trwałości produktu oraz bezpieczeństwo stosowania kosmetyków.

W DOMU I W PODRÓŻY

Buteleczki do przechowywania produktów kosmetycznych mogą być wykonane ze szkła lub bezpiecznych tworzyw sztucznych. Te drugie doskonale sprawdzą się w podróży lub podczas wypadu na basen czy siłownię. Dzięki temu mamy możliwość odmierzenia idealnej objętości ulubionego produktu, zabezpieczenie go przed niekontrolowanym wypływem zawartości oraz dostaniem się zarazków lub wirusów do jego wnętrza - podczas gdy korzystamy z kosmetyków we wspólnych łazienkach i szatniach. Buteleczki wielokrotnego użytku są również bardziej przyjazne dla środowiska niż opakowania wprost z marketu, które wyrzucamy bezpośrednio na śmietnik po zużyciu kosmetyku. Aplikatory i pompki ułatwiają wykorzystanie kosmetyku do samego końca.

Komentarze : ( 0 )
Zostaw Komentarz :