Background

Uroda

Jak regenerować skórę?

Jak regenerować skórę?

Regeneracja skóry, zwłaszcza na twarzy jest konieczna dla zachowania jej w dobrym stanie i odpowiedniego nawilżenia, zwłaszcza po lecie, kiedy narażona jest na działanie promieni słonecznych oraz klimatyzacji włączanej w pomieszczeniach. Okres zimowy może jednak również jej nie służyć, ze względu na nadmierne ogrzewanie powodujące częste podrażnienia. Jakie kosmetyki wybrać dla cery, aby skutecznie ją zregenerować - oto najważniejsze informacje.

Jak oczyszczać skórę wymagającą regeneracji?

Codzienne oczyszczanie skóry przyczynia się do utrzymywania jej w dobrej kondycji, a jednocześnie nawilżenia. Mleczki, płyny micelarne czy toniki z dodatkowymi składnikami nawilżającymi powinny znaleźć swoje stałe miejsce na półce osoby, która chce właściwie zadbać o swoją skórę. Wybierając się w podróż warto zabrać ze sobą chusteczki nasączone płynem micelarnym, które pozwalają wygodnie usunąć makijaż, bez pozostawiania na skórze tłustego filmu. 

Kosmetyki nawilżające i regenerujące

Sklep internetowy Dyskont Kosmetyczny oferuje szereg produktów w korzystnych cenach, które pozwalają skutecznie nawilżać i jednocześnie regenerować skórę wymagającą dodatkowych zabiegów. W jej przypadku obowiązkowe jest nakładanie na co dzień, rano i wieczorem, kremu nawilżającego. Rano można zastosować go dodatkowo przed aplikację kremu przeciwzmarszczkowego. Wieczorem użyjmy kremu głęboko nawilżającego i regenerującego. Skóra w czasie snu lepiej absorbuje bowiem kosmetyki i efekt ich działania będzie zdecydowanie zauważalny. Warto sięgnąć po kosmetyki z jak najbardziej naturalnym składem, wykorzystujące takie składniki, jak olej arganowy czy masło shea i zawierające kolagen, elastynę, allantoinę, folacynę, retinole, witaminy A, C i E oraz kwas glikolowy. 

W przypadku cery wymagającej regeneracji warto też przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu zastosować maskę odżywczą, robiąc sobie domowe SPA, po którym skora zyska na jędrności, stanie się bardziej napięta i promienna.

Pamiętajmy, że regularne wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych dla skóry wymagającej regeneracji pozwoli na dłużej zachować jej młodość i piękny wygląd. Zaniedbania będą zwłaszcza widoczne na skórze twarzy, o którą przecież chcemy dbać jak najlepiej.

Komentarze : ( 0 )
Zostaw Komentarz :