Background

Uroda

Jak zadbać o włosy zimą?

Jak zadbać o włosy zimą?

Głównym wrogiem dobrej kondycji włosów są niesprzyjające warunki atmosferyczne. Jak poradzić sobie z gwałtownymi zmianami temperatur - mrozem na dworze i przesuszonym z gorąca powietrzem w pomieszczeniach? Jak ochronić włosy przed zimą?

Włosy przetłuszczające się od noszenia czapki, puszące się po jej zdjęciu, połamane od szalika, w który się wkręcają. Na takie sytuacje narażone są nasze włosy zimą. Aby temu zaradzić, powinnaś pamiętać o odpowiedniej i konsekwentnej pielęgnacji.

1. Noś czapkę

To prosta porada, ale naprawdę zbawienna. Wiele z nas rezygnuje z noszenia czapki zimą, stawiając na pierwszym miejscu wygląd - nieprzyklapnięte i nie tak mocno przetłuszczające się włosy. Tylko że w tym przypadku trzeba spojrzeć bardziej perspektywicznie. Teraz osłonięte przed mrozem włosy będą nam się odwdzięczać dobrą kondycją przez cały rok. No i zmniejszymy ryzyko przeziębienia.

2. Unikaj suchego powietrza

Rano nie ma czasu na pozostawienie włosów do naturalnego wyschnięcia. Dlatego właśnie, gdy będziesz je suszyć suszarką, wybierz tryb chłodnego nawiewu. Zawsze susz włosy dokładnie. Wilgotne włosy wystawione na zimno będą zamarzać, a po wejściu do cieplejszego pomieszczenia doznają swego rodzaju “szoku termicznego” i przez gwałtowną zmianę temperatur będą pękać i łamać się.

3. Odżywiaj się zdrowo

Na włosy ma też wpływ to, jak je odżywiamy od środka - poprzez dietę. Zimą, gdy jemy mniej owoców i warzyw, dostarczamy do organizmu mniej witamin, a to one są kluczowe dla pięknych włosów. Jedz produkty bogate w witaminy, mikroelementy i kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Jeśli to nie pomoże, pomyśl o suplementacji skrzypem polnym.

4. Mocniej nawilżaj włosy

Jeśli nie stosujesz masek na włosy regularnie, to powinnaś. Szczególnie zimą będą one zbawienne dla Twoich włosów, które potrzebują dodatkowej porcji nawilżenia. W maskach składniki odżywcze są mocniej skoncentrowane niż w codziennie używanych odżywkach.

5. Częściej czesz włosy

Szczotkowanie wpływa pozytywnie na włosy, ponieważ pobudza krążenie skóry głowy i tym samym stymuluje cebulki włosów. Najlepsze dla struktury włosa będą szczotki z naturalnego włosia.

Komentarze : ( 0 )
Zostaw Komentarz :